Jak przygotować się do przeprowadzki

Jak przygotować się do przeprowadzki, to nie jest takie trudne. poniżej opisaliśmy dla Ciebie parę dobrych rad. Zapoznaj się z tekstem i przygotuj się do swojej przeprowadzki.

Wcześniej zarezerwuj termin przeprowadzki

Wcześniejsza rezerwacja terminu da Ci dużo spokoju. Na pewno będziesz mieć wyznaczony termin do kiedy masz przygotować się do przeprowadzki. Szczególnie jest to ważne gdy zdecydujesz się na przeprowadzkę standardową w której to Ty pakujesz wszystkie swoje drobne rzeczy do kartonów. Wiele zagadnień związanych z wybraniem terminu przeprowadzki znajdziesz w artykule kiedy przeprowadzka

Spakuj się jak na wycieczkę

Spakuj wszystkie potrzebne w najbliższych dniach po przeprowadzce najważniejsze dla Ciebie rzeczy w bagaż podręczny:

  • ubrania (bieliznę, spodnie, sukienki, spódnice, skarpetki, bluzę, sweter),
  • kosmetyki (perfumy, kremy, szczoteczkę i pastę do zębów),
  • suszarkę, prostownicę,
  • leki,
  • okulary,
  • dokumenty,
  • ładowarkę do telefonu,
  • laptopa z ładowarką,
  • itp.

Dzięki temu że spakujesz te rzeczy zaoszczędzisz czas i nerwy w trakcie poszukiwań niezbędnych dla Ciebie przedmiotów.

Spakuj drogocenne przedmioty w bagaż podręczny

Spakuj swoje drogocenne przedmioty typu złoto, brylanty, zegarki, kolczyki w swój bagaż podręczny. Pozbędziesz się w ten sposób niepotrzebnego stresu związanego z ewentualnym zagubieniem drogiego przedmiotu.

Przygotuj lodówkę

Przygotowanie lodówki do przeprowadzki polega na opróżnieniu rzeczy z niej przed przeprowadzką. Najlepiej będzie gdy zmniejszysz ilość kupowanych produktów spożywczych. Ważnym zamrażalnik, dlatego nie gromadź w nim rzeczy, a raczej postaraj się go powoli opróżniać.

Zmiana danych

Poinformuj swoich dostawców o zmianie adresu zamieszkania. Chodzi tu o to aby wszystkie Twoje rachunki, czy wyciągi bankowe docierały do Twojego nowego lokalu. Powiadom przede wszystkim swój bank. Poinformuj też dostawcę telewizji kablowej, oraz internetu, dzięki temu nie tylko rachunki będą przychodzić na poprawny adres, ale też wszystkie Twoje usługi zostaną przeniesione do nowego lokalu. Jeżeli chodzi o dostawców to nie zapomnij o dostawcach gazu, energii elektrycznej i wody.

O przeprowadzce do nowego lokalu poinformuj swój stary, oraz nowy urząd skarbowy że zmieniasz adres zamieszkania. Poinformuj również swój urząd aby zmienić dane w dowodzie osobistym, dowodzie rejestracyjnym, paszporcie oraz w prawie jazdy.

Niektóre spawy możesz zrobić przed przeprowadzką, jednak niektóre będziesz musieć zrobić dopiero po wyprowadzeniu się z lokalu np spisanie liczników. Ale warto zainteresować się tymi sprawami wcześniej. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy.

Segregacja rzeczy

Przeprowadzka to doskonały czas na segregację rzeczy w domu. Posegreguj rzeczy na te które używasz i na te które są Ci niepotrzebne i możesz się ich pozbyć. Rzeczy które są Tobie niepotrzebne a są zdatne do używania zawsze możesz oddać potrzebującym. Te rzeczy które są już nie do użytku po prostu wyrzuć lub zostaw do wyrzucenia firmie przeprwoadzkowej.

Segregacja przed przeprowadzką zarówno zaoszczędzi Tobie przede wszystkim przestrzeni w nowym lokalu. Zaoszczędzisz również niepotrzebnej pracy firmy przeprowadzkowej, a dzięki temu również swoich pieniędzy. Pamiętaj że większość firm opiera się na stawkach godzinowych. Powodzenia 🙂