Kiedy przeprowadzka

Kiedy przeprowadzka? Kiedy się przeprowadzasz? No kiedy? Planując przeprowadzkę weź pod uwagę nie tylko najbliższy termin kiedy możesz wprowadzić się do nowego lokalu. To oczywiście jest ważne ale równie ważny jest termin przeprowadzki tzn. data i godzina.

Zarezerwuj przeprowadzkę z wyprzedzeniem

Weź pod uwagę że większość osób przeprowadza się w ostatnim tygodniu miesiąca, oraz w piątki i soboty. To są najbardziej oblegane terminy przeprowadzek. Dlatego jeżeli też planujesz przeprowadzkę w takich dniach, zarezerwuj przeprowadzkę z wyprzedzeniem.

To nie tylko jeden argument przemawiający za wcześniejszą rezerwacją. Niektóre firmy z racji wcześniejszej rezerwacji dają rabaty.

Najlepiej zarezerwować przeprowadzkę od rana na 8-9 godzinę. Zaletą takiego rozwiązania jest to że ekipa od przeprowadzki będzie na czas. Jeżeli musisz zarezerwować przeprowadzkę po południu, lub wieczorem musisz zdawać sobie z tego sprawę że firma przeprowadzkowa umówi się z Tobą w jakimś przedziale godzinowym, zadzwoni że spóźni się lub zadzwoni, że przyjedzie wcześniej.

Kiedy przeprowadzka a kiedy kartony

Jeżeli planujesz spakować się we własnym zakresie, musisz wcześniej zorganizować kartony do przeprowadzki. Najlepiej jeśli nie zostawisz tego na ostatnią chwilę. Oczywiście nie jest wygodne mieszkanie na kartonach, ale jest to najlepszy moment na segregację rzeczy na te które nie potrzebujesz i na te które będą Ci potrzebne.

Chcesz wiedzieć jak pakować kartony do przeprowadzki? przeczytaj ten artykuł Ile powinien ważyć karton do przeprowadzki

Kiedy przeprowadzka kosztuje więcej?

Przeprowadzka i jej stawki zależą również od dnia i godziny przeprowadzki. W przypadku niedzieli stawka przeprowadzki jest większa nawet o 100%, tak samo jest gdy wykonujesz przeprowadzkę po godzinie 22:00. Jeżeli chodzi o przeprowadzki mieszkań w bloku przeprowadzka po 22 godzinie zakłóca ciszę nocną. Inaczej jest gdy przeprowadzasz się z mieszkania do domu. Jest to możliwe, ale musisz liczyć się z dodatkową opłatą. Dlatego tak jak było we wcześniejszym punkcie warto zacząć przeprowadzkę jak najwcześniej tak aby skończyć usługę przeprowadzki nie przekraczając godzin wieczornych.

Godzina realizacji przeprowadzki jest również istotna w przypadku wykonywania przeprowadzki w porze jesienno-zimowej. Wtedy wcześniej ściemnia się, w przypadku gdy nie ma dostatecznego oświetlenia przed lokalem, lub w lokalu morale pracowników spadają. W przypadku pory jesienno-zimowej dodatkowo na spadające morale wpływa temperatura która wraz z godzinami wieczornymi jest coraz niższa.