Przeprowadzka Mieszkania – Ile Powinien Ważyć Karton?

Przeprowadzka Mieszkania – Ile Powinien Ważyć Karton? Karton do przeprowadzki powinien ważyć maksymalnie 30 kg. Jest to przede wszystkim podyktowane przez zasady BHP.

  • 30 kg przy pracy stałej

  • 50 kg przy pracy dorywczej.

Praca stała to taka, która wykonywana jest regularnie w ciągu zmiany roboczej przez 8 godzin.

Praca dorywcza, to praca wykonywana nie więcej niż 4 razy na każdą godzinę pracy, łączny czas wykonywania pracy dorywczej nie może przekraczać 4 godzin na dobę. Oznacza to, że pracownik może w trakcie godziny przenieść przedmiot ważący powyżej 30 kg do 50 kg maksymalnie cztery razy. Łączny czas trwania pracy dorywczej to maksymalnie 4 godziny na dobę. Czyli podczas 4 godzin pracownik może przenieść przedmiot powyżej 30 kg do 50 kg tylko 16 razy.

Przeprowadzka Mieszkania – Ile Powinien Ważyć Karton ustawiany powyżej obręczy barkowej?

Jeśli chodzi o przedmioty wymagają podniesienia na wysokość powyżej obręczy barkowej to mężczyzna może podnosić maksymalnie:

  • 21 kg przy pracy stałej
  • 35 kg przy pracy dorywczej

Kartony do przeprowadzki mieszkania

Potrzebujesz kartonów do przeprowadzki mieszkania? wejdź na stronę https://przeprowadzkisklep.pl/kategoria-produktu/kartony/ i złóż zamówienie z dostawą do domu, lub z odbiorem osobistym w Warszawie.

Jeżeli chcesz aby nasza firma przeprowadzkowa spakowała wszystkie drobne rzeczy do kartonów za Ciebie, wybierz kompleksową przeprowadzkę mieszkania.