Ile kartonów potrzebuję do przeprowadzki mieszkania

Ile kartonów potrzebujesz do przeprowadzki mieszkania? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Aby jak najlepiej oszacować potrzebną ilość kartonów zmierz miarką ile centymetrów bierzących zajmują Twoje półki. Zmierz wszystkie półki z każdego pomieszczenia: pokoju, kuchni, łazienki. Dzięki temu będziesz wiedzieć ile centymetrów, metrów bierzących masz rzeczy. Przykładowo jeżeli półka w regale z książkami ma 90 cm to potrzebujesz ok 2 kartonów na półkę.

Ile kartonów bierze firma przeprowadzkowa do przeprowadzki mieszkania

Jadąc na kompleksową przeprowadzkę mieszkania nasza firma przeprowadzkowa bierze średnio 30 kartonów na jedną osobę. Jest to optymalna ilość, która jest wystarczająca na rzeczy standardowego klienta. Oczywiście zdarza się że klient ma nadzwyczaj dużo rzeczy, wtedy nasza firma w trakcie przeprowadzki dostarcza dodatkową ilość kartonów i materiałów pakowych.

Jakie kartony potrzebne są na przeprowadzkę mieszkania

Na przeprowadzkę mieszkania potrzebujesz różnej wielkości kartony. Zasada jest prosta, im cięższe masz rzeczy tym mniejszy karton musisz użyć. Im lżejsze przedmioty masz do spakowania tym większe kartony możesz użyć. Rzeczy typu książki, szkło musisz spakować do mniejszych kartonów, a ubrania, koce itp spakuj w duże kartony. Pamiętaj że karton do przeprowadzki powinien maksymalnie ważyć 30 kg. Zobacz więcej ile powinien ważyć karton

Jeżeli planujesz kupić kartony do przeprowadzki, nie przepłacaj. Zwróć uwagę ile warstw mają kartony które chcesz kupić. Na rynku przede wszystkim dostępne są kartony trzywarstwowe, oraz pięciowarstwowe. Zagłębiając się w temat możesz kupić kartony trzywarstwowe które mają małą gramaturę, oraz kartony trzywarstwowe z dużą gramaturą co najmniej 465 g. Takie kartony w zupełności wystarczają do spakowania książek, ubrań i innych przedmiotów, które nie są delikatne. W przypadku delikatnych przedmiotów typu szkło, kryształy warto zastanowić się nad kartonami pięciowarstwowymi.