Ilu pracowników na przeprowadzkę mieszkania?

Ilu pracowników na przeprowadzkę mieszkania? to pytanie zadaje sobie chyba każdy kto stoi przed wyborem firmy przeprowadzkowej. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ mieszkanie mieszkaniu nie równe. Jedno mieszkanie ma 42m2 a inne 120m2. Jednak są pewne zasady które mogą pomóc w decyzji.

Przeprowadzka kawalerki

Na przeprowadzkę mieszkania kawalerki zależnie od standardu przeprowadzki oraz pięter oraz dostępności windy potrzebne są od 2-3 osób. W przypadku kompleksowej przeprowadzki niezbędne są 3 osoby, Tak samo spawa się ma w przypadku gdy usługa dotyczy przeprowadzki przeprowadzki z piętra bez windy, lub na piętro bez windy.

Przeprowadzkę mieszkania dwupokojowego

Na przeprowadzkę mieszkania dwupokojowego standardowo powinna pojechać ekipa 3 osobowa. Jest to optymalna ilość pracowników. Szacunki dotyczą przeprowadzki która zmieści się na kubaturę 18m3. W przypadku gdy jest niezbędna większa powierzchnia transportowa do 36m3 na przeprowadzkę powinno zjawić się czterech pracowników.

Przeprowadzkę mieszkania trzypokojowego

W przypadku przeprowadzki mieszkania trzypokojowego zazwyczaj niezbędna jest ekipa 4 osobowa. W tego rodzaju rozwiązaniu zaletą jest że pracują 2 pary. Warto pamiętać że do noszenia mebli niezbędne są 2 osoby, czyli jedna para. Takie ustawienie pozwala również w bezpieczny sposób znosić bezpiecznie cięższe elementy. Według zasad bhp wszystkie rzeczy które ważą więcej jak 30 kg powinny być noszone w zespołach. Przenoszenie rzeczy zespołowo nie powinny przekraczać konkretnej wagi na osobę 25kg przy stałej pracy, oraz 42 kg przy pracy dorywczej.

Przy czym jeżeli mowa o pracy dorywczej chodzi tu o ręczne przemieszczanie przedmiotów, ładunków lub materiałów nie częściej niż 4 razy na godzinę. Łączny czas wykonywania tych prac nie przekracza 4 godzin na dobę.

Jedno piętro na pracownika

Wyjątek również dotyczy przeprowadzki z 4, 5 itd. piętra bez windy bez windy. Według zasad PHP pracownicy mogą nosić przedmioty do 30 kg na wysokość nie większą jak 4 m, co daje w przeliczeniu 1 piętro po schodach. W takim przypadku trzeba liczyć 1 osobę na jedno piętro.

Zobacz inne rady dotyczące przeprowadzki